0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Norton Metalite R265 Абразивни Размавта Тркала, Круг месо тело, Алуминиум Оксид, 2 Кол, 1 се Соочуваат Ширина, Чакал 120, 23000 Макс. ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 10)

Norton Metalite R265 Абразивни Размавта Тркала, Круг месо тело, Алуминиум Оксид, 2 Кол, 1 се Соочуваат Ширина,

DEN 2083.20
Това е достапна

Износот

Во 1990 година, Saint-Gobain купи Нортон, одржување на своите производствени капацитети и служби во истата локација.P-оценување, алуминиум оксид абразивни за униформа акции отстранување и долг живот.Norton/Saint-Gobain е призната како Глобален 100 Одржлив Компанија, како и заработуваат ISO 9000 и 14001 сертификација за квалитет и стандарди за управување со животната средина.Алуминиум оксид е широко се користи абразивен материјал.Ова е затворен грб диск.Смола обврзници се корисни за абразивни операции со високи оперативни брзини, влијание, и одеднаш товарење, како смола врска е силна и можат да го издржат груба третман.Ниска ронки броеви како 40 се крупни и се користи за отстранување на вишокот материјал и обликување дел.Висок ронки броеви како 400 се во ред и да помогне да се создаде една мазна површина.Алуминиум оксид абразивни зрна е избран за нејзината флексибилност и може да се користи на многу метали.Обложени абразиви имаат индивидуални абразивни зрна распоредени на однапред одредени растојание една од друга.Затворена грб покрива 100% од површината со абразивни зрна, за повеќе вкочанетост и подобра завршна површина од еквивалентно со отворен грб, каде абразивни ронки покрива 50 до 70 проценти од површината.Користење со гумени украсениот back-up влошки, со користење на тврда подлога за агресивни сечење, медиум подлога за општа намена апликации, или мека подлога за контури и парична казна доработка.Norton Metalite Плус R265 абразивни размавта тркала со круг месо тело се погодни за непречено, во согласност, дијалог-бесплатна, низок притисок заврши со униформа на стапката на намалување.Тоа е издржлива, носат-отпорни, чакал, кој работи добро со меки метали, како што се месинг, како и обоени (железо-содржи) метали како што се од нерѓосувачки челици.Овој диск карактеристики смола бонд.Абразиви се користи за различни апликации од обликувањето дел да парична казна доработка, во зависност од чакал големина.

За стоката

Слична стока во категоријата