0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
DALUO NU2304ECP 20x52x21 P6 ABEC-3 Еден Ред Цилиндрични Валчести Лежишта

DALUO NU2304ECP 20x52x21 P6 ABEC-3 Еден Ред Цилиндрични Валчести Лежишта

DEN 1912.80
Това е достапна

Износот

NU2304 ECP.ID=20mm.OD=52mm.Б=21mm.Цилиндрични валчести лежишта имаат еден или повеќе возен ред елемент поставен врз основа на цилиндрични валјаци.Во контраст на топката, ролери има поголем контакт област нормално на ролери оска.Како резултат на тоа, тој може да се пренесува на повисоките сили, има поголема цврстина и им овозможува на помали возен елемент дијаметри под истите се вчита.

За стоката

Слична стока во категоријата