0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Заедница Кафе Mardi Gras Кралот Торта со Вкус 12 Унци, Средно Печено Земјата Кафе, 12 Унца Торба (Пакување од 1)

Заедница Кафе Mardi Gras Кралот Торта со Вкус 12 Унци, Средно Печено Земјата Кафе, 12 Унца Торба (Пакување од 1)

DEN 167.76
Това е достапна

Износот

ВКУСОТ НА MARDI GRAS : цар на сите, зачинет coffees!Уживајте во вкусот на Mardi Gras на целата година со оваа празнична мешавина од цимет зачин Капа Saurage откриена тајната за правење на нашите специјални кафе.Тој го нарекол Заедница Кафе надвор на благодарност за неговата заедница на пријатели и клиенти тој служи.Четири генерации подоцна, нашето семејство се уште е активен во изборот, печење, и усовршување на пра-дегустација мешавини на кафе љубители насекаде.Мет Saurage. - Четвртата Генерација Сопственик.Главен на нашата компанија е давање назад кон локалните образованието, војската и воените семејства и инвестиции во кафе земјоделство.Од фарма до првенство, нашиот кафе е одберена, се совпадна и печено со над четири генерации на семејството да се грижат.На семејните вредности што се вози нас да го направи најдоброто кафе е можно се исти вредности кои инспирира да биде најдобар кафе компанијата е можно.Која е причината зошто ние го прослават луѓе и организации во заедници на кои им служиме.Бидејќи заедно можеме да направиме разлика.Денес е она што го направи тоа.Направете го тоа на Заедницата.

За стоката

Слична стока во категоријата