0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Заедница Кафе Decaf Кафе и Цикорија 12 Унца, Средни Темно Печено Земјата Кафе, 12 Унца Торба (Пакување од 1)

Заедница Кафе Decaf Кафе и Цикорија 12 Унца, Средни Темно Печено Земјата Кафе, 12 Унца Торба (Пакување од 1)

DEN 286.80
Това е достапна

Износот

Која е причината зошто ние го прослават луѓе и организации во заедници на кои им служиме.Главен на нашата компанија е давање назад кон локалните образованието, војската и воените семејства и инвестиции во кафе земјоделство.Денес е она што го направи тоа.Само тогаш тие можат да се сметаат за погодни да се носат Заедница Кафе име.Роден во Њу Орлеанс и се зголеми на четири генерации на кафе експертиза, нашата верзија на ова Јужна омилена комбинација од богата, печено Арабика кафе грав со висок квалитет на цикорија за bolder, послатка вкус од кафе сама.Заедница Е Сè : Од одговорно користење на извори кафе грав за да програми кои го поддржуваат воена служба членови, локалните училишта и повеќе, Заедница Кафе возвраќа на нашите партнери и локалните заедници во секој начин што може.Кафе и Цикорија Decaf : "Нашата верзија на ова Њу Орлеанс омилена комбинација Арабика грав со пржена цикорија за рамнотежа на сладост, зачин и телото.

За стоката

Слична стока во категоријата