0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Manfrotto 190X Алуминиум 3-Дел Tripod (MT190X3)

Manfrotto 190X Алуминиум 3-Дел Tripod (MT190X3)

DEN 5435.76
Това е достапна

Износот

Приземје Способен.Брз моќ нога се заклучува.Изградена во лесно линк конектор.Независна нога на вредноста. 4 нога агли.Новиот 190 X е 3-дел алуминиум tripod со суштинските функции и одличен изградена-во квалитетот.Клучна карактеристика на 190 X е на нивото на земјата адаптер кој ви овозможува голема снимање креативност.Откако се пласира на врвот леење и во комбинација со 4 нога агли, тоа се овозможува tripod да стигнат до ултра-ниска позиции.Нозете на 190 X tripod се брзо да се прошири и да се приспособат, благодарение на Брз Моќ Заклучување на лостовите кои блокирање и деблокирање на секоја нога дел.На QPL држела се специјално дизајниран за да овозможи поудобен, посилни една рака зафат на ногата се заклучува.Од преклопната положба, деловите на секоја нога на tripod може да биде објавен во едно движење.На QPL лост дизајн, исто така, им овозможува на секоја секција за да го заклучите повеќе моќно, што tripod стабилни и цврсти отколку со традиционалните лост дизајни.Интуитивен, ергономски нога агол селекторите се овозможи секоја нога да биде независно и цврсто поставен на било која од пред-сет агли, дозволувајќи им дури и поголема позиционирање слобода.На врвот кастинг на 190 X има Лесен Линк приклучок за поддршка на фотографија или видео додаток (како што се LED светло, флеш, рефлектор, или друго парче на опрема) на проширување на рака или заграда, вртење на tripod во практична мобилни студио.На 190 X е произведено во Италија од страна на Monforte.Технички Спецификации : Прилог Број 3/8 прилог тип Центар Колона брза Боја црна Колона Цевка со Дијаметар од 0 63/64 во Нога Агли 25 Степен.46 Степен.66 Степен.88 Степен Нозе Цевка Со Дијаметар Од 26. 22. 19 мм Материјал алуминиум Затворени Должина 23.23 во Нога Делови 3 број Капацитет 15.43 lbs.Максималната Висина 62.99 во Максималната Висина (со Центар Колона Надолу) 53.15 во Минималната Висина 3.54 во Тежина 4.41 lbs.

За стоката

Слична стока во категоријата