0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Houseuse 47mmx25mmx15mm Еден Ред Заострените Ролери Имајќи 32005X

Houseuse 47mmx25mmx15mm Еден Ред Заострените Ролери Имајќи 32005X

DEN 152.16
Това е достапна

Износот

Име На Производ : Заострените Ролери Имајќи; Материјал : Имајќи Челик.Боја : Сребро Сива; надворешен Дијаметар : 47mm / 1.85".Внатре Дијаметар : 25мм / 1"; Тежина : 111g.Пакет Содржина : 1 x Заострените Ролери Имајќи; Дебелина : 15mm / 0.6".Модел : 32005 X.Заострените валчести лежишта користат конусна ролки и raceways, поставен така што ролки и raceways се сретне на заедничка апекс.Цевките се водени од страна на контакт помеѓу големи крајот на ролери и rib на внатрешниот прстен.Со ова се обезбедува висок капацитет за радијална и еден удар товари.Чаши, шишарки, и валјаци се направени од Имајќи Челик за да се обезбеди чувствувате замор живот и сигурност.Одлична шок отпорни својства.Тоа ables да носат радијална и axial се вчита во една насока истовремено (конус + чаша), кои може да се користи во многу апликација.

За стоката

Слична стока во категоријата