0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
OREL 202/3 Дрво Дрво Палуби Оклопен Брод Один,Данска, 1874, Морнарица, Скала 1/200 Хартија Модел КОМПЛЕТ Воена Флота

OREL 202/3 Дрво Дрво Палуби Оклопен Брод Один,Данска, 1874, Морнарица, Скала 1/200 Хартија Модел КОМПЛЕТ Воена

DEN 1967.76
Това е достапна

Износот

Производителот : Orel (Украина).Скала : 1/200. Материјал : Хартија.Број на листови : 14 листови А4. Тип : ВОЕНА ФЛОТА.ХАРТИЈА МОДЕЛ КОМПЛЕТ ВОЕНА ФЛОТА , ОКЛОПНИ БРОДОВИ ОДИН OREL 202 Производителот : Orel (Украина) Скала : 1/200 Материјал : Хартија Состојба : Нова Број на листови : 14 листови од А4 Armoured возило "А", именувана по врховниот бог на Нордиска митологија, беше поставена на Поморски Dockyard во Копенхаген во 1871 година. Лансиран во 1872, дојде во работа во 1874. Имав главниот колосек на четири dulnozaryadnyh 254 mm пиштоли Армстронг целосен оклоп појас на водната површина 102-303 мм дебел и 178 мм-книга батеријата.Дек оклоп беше 26 мм, conning кула - 142 mm.Во 1899-1900 gg., Бродот помина сериозна модернизација, со замена на бедро-вчитување пиштоли во casemates и промената форма.Во јуни 1912 година "Еден", беше избркан од Морнарица и демонтирање во Холандија.

За стоката

Слична стока во категоријата