0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Revell Германски Брз Напад Занает S-100 Класа 1:72 Скала Воена Модел Комплет

Revell Германски Брз Напад Занает S-100 Класа 1:72 Скала Воена Модел Комплет

DEN 443.52
Това е достапна

Износот

Скала : 1/72. Ниво На Вештина : 5. Возраст : 16+.Revell P/N : 80-5051. E-чамци (германски : Schnellboot, или S-Boot, што значи "брзо брод") беше ознака за брз напад занает на Kriegsmarine време на втората Светска Војна.Тоа е обично се смета дека на Британски користи терминот Е за Непријателот.S-брод беше многу брз брод, може да се крстарење по 40 или 50 јазли, и своите дрвени трупот значи тоа би можело да премине магнетни мински полиња неповреден.Тоа беше подобро прилагодени на отворено море и имаа значително подолг опсег (околу 700 наутички милји) од Американската PT брод и Британскиот Мотор Торпедо Брод (MTB).Како резултат на тоа, Кралската Морнарица подоцна се развила подобро исти верзии на MTBs користење на Fairmile 'D' трупот дизајн.

За стоката

Слична стока во категоријата