0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Звезда Модели Непобедлива Армада Историски Wargame Градење На Комплет

Звезда Модели Непобедлива Армада Историски Wargame Градење На Комплет

DEN 1932.48
Това е достапна

Износот

Брод на Брод игра.Игра во собата во текот на XVI & XVII век. 1/350 Скала Warship + Играта.Уметноста на Тактика игра базирана на војување на 16-ти и 17-ти век.Вклучува (2) unassembled воени бродови (decals, име плоча и екран се залагаме за ХМС Одмазда или ХМС Проголта - комплет карактеристики едно парче целосна трупот со покрена дрво и позлата детали, горивото-украсениот плови и ratlines, бродот брод и пиштоли), (decals, име плоча и екран се залагаме за Сан Мартин или Сантијаго - комплет карактеристики едно парче целосна трупот со покрена дрво и позлата детали, горивото-украсениот плови и ratlines и пиштоли).Исто така, вклучува правец на ветер токен, движење токени, оган токени, брод картички, цел картички, држете картички, огнено оружје картички, наплата пиштол карти, коцки, водата базирани маркери и играта табла.Quick start правила книшка, правила на Играта книга и Сценарио книга.

За стоката

Слична стока во категоријата