0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Weiler 86133 12 Брус-RX Crimped Филамент Тркала Четка.043/120CG се Пополни, 2 Арбор Дупка, Направени во САД (Пакување од 2)

Weiler 86133 12 Брус-RX Crimped Филамент Тркала Четка.043/120CG се Пополни, 2 Арбор Дупка, Направени во САД (Пакување

DEN 7686.24
Това е достапна

Износот

Комбинација на Висока Густина и Супериорен Филамент Задржување на Композитни Центар Тркала со Димензионална Стабилност и Шок на Корозија на метални Центар Изградба.Високото Пополни Густина во Споредба со Традиционалните Метални Центар Изградба на Четки. 400 Проценти Поголема Предност Сечење Акција во Споредба со Традиционалните Силициум Карбид.Пакет Димензии : 31.242 H x 5.842 L x 31.242 W (сантиметри).Weiler е Nylox абразивни најлон тркала четки кој композитни метал центар и композитни центар изградба се произведени со користење на профилирани полимер материјал да го задржат filaments.Во споредба со традиционалните метални центар изградба која набори на пополнување материјал околу внатрешна задржувајќи прстен или заврши жица, овие техники резултира со значително зголемување во пополни густина и елиминација на филамент кршење нуди најниска цена-за-користење и најголема конзистентност на ефикасноста во производството апликации.Weiler е Брус-Rx четки функција Weiler напредна црна керамички жито филамент кој ги доставува до 400% поголема предност сечење акција во споредба со традиционалните силициум карбид и алуминиум оксид filaments за најбрз, повеќето агресивни deburring акција за минимум циклус време и максимална медиуми живот.

За стоката

Слична стока во категоријата