0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
PFERD 83663 М-Бред Композитни Тркала Четка, Силициум Карбид Жито, 12 Дијаметар, 2 Арбор Дупка, 0.04 Жица Големина, 2-3/8 Трим Должина, 1 се Соочуваат Ширина, 1800 ВРТЕЖИ во минута

PFERD 83663 М-Бред Композитни Тркала Четка, Силициум Карбид Жито, 12 Дијаметар, 2 Арбор Дупка, 0.04 Жица Големина,

DEN 5055.12
Това е достапна

Износот

За deburring, усовршувајќи, edge зрачи, лесни за чистење и полирање.Моќност не-жица четка.Композитни тркала и двојно keyway. 1800 ВРТЕЖИ во минута максимален ротациона брзина.Направен во САД.PFERD М-Бред Абразивни филамент композитни тркала четка е да се користи за deburring, усовршувајќи, edge зрачи, лесни за чистење и полирање.Ергономски оптимизирана производи и моќ алатки кои ќе придонесат за поголема безбедност и работни удобност, и на тој начин да здравствена заштита.Висока-перформанси на производот решенија и моќта на алатките со извонредна додадена вредност.Спецификација : Дијаметар (инчи) : 12; 2" Арбор Дупка; Жица Големина : 0.04; Трим Должина (инчи) : 2-3/8; Лице Ширина (инчи) : 1; Максимална Ротациона Брзина (RPM) : 1800; Филамент Материјал : Силициум карбид жито; Компатибилен Адаптер со полначот Стил : C; Recom.Брзина [RPM] : 500 - 80.

За стоката

Diameter (inches):
12; 2 Arbor Hole; Wire Size

Слична стока во категоријата