0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Science lab 15ML Центрифуга Тест Цевка Јасно Пластика Шишенцето Сад Snap Капа Капак Круг Дното Центрифуга Цевка Лабораториски Примерок Понудата 5Pcs

Science lab 15ML Центрифуга Тест Цевка Јасно Пластика Шишенцето Сад Snap Капа Капак Круг Дното Центрифуга Цевка

DEN 334.32
Това е достапна

Износот

➤Полу-затворени тока врска дизајн го намалува загадувањето предизвикано од експерименталната работа, и е погоден за додавање на експериментални течни и интимна нега. ➤Широко се користи во лабораториите, погоден за пигменти, хемиски експерименти, болници, и биолошки експерименти. ➤Употреба на високо квалитетни пластични материјали, мазна внатрешна ѕид, да може ефективно да се намали течни адсорпција, транспарентен изглед, лесно да се набљудуваат, и да се обезбеди ефективност на центрифугални експерименти. ➤На microcentrifuge цевка е дизајниран за мерење, кој е јасен и лесен за читање; шише е транспарентен, може точно да се земаат мостри, и е погоден за чување на мали примероци. ➤Внатрешниот тока цевка корица има добра запечатување перформанси и не излегуваат во јавноста кога се превртен, која може ефикасно да се спречи примерок истекување.Полу-затворени тока врска дизајн го намалува загадувањето предизвикано од експерименталната работа, и е погоден за додавање на експериментални течни и интимна нега.;Широко се користи во лабораториите, погоден за пигменти, хемиски експерименти, болници, и биолошки експерименти.;Употреба на високо-квалитетни пластични материјали, мазна внатрешна ѕид, да може ефективно да се намали течни адсорпција, транспарентен изглед, лесно да се набљудуваат, и да се обезбеди ефективност на центрифугални експерименти.;На microcentrifuge цевка е дизајниран за мерење, кој е јасен и лесен за читање; шише е транспарентен, може точно да се земаат мостри, и е погоден за чување на мали примероци;внатрешниот тока цевка корица има добра запечатување перформанси и не излегуваат во јавноста кога се превртен, која може ефикасно да се спречи примерок истекување.

За стоката

Слична стока во категоријата