0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Лебдечки Водоотпорен Мобилен Телефон Торба,Ipx8 Водоотпорен Мобилен Телефон Торба,Транспарентен ПВЦ Водоотпорен Мобилен Телефон Торба со Lanyard за 6.5-Инчен Екран на

Лебдечки Водоотпорен Мобилен Телефон Торба,Ipx8 Водоотпорен Мобилен Телефон Торба,Транспарентен ПВЦ Водоотпорен

DEN 2107.20
Това е достапна

Износот

Совршена заштита : Global Travel водоотпорен мобилни перница може да ја спречи вашиот мобилен телефон, ID картичка, кредитна картичка, пари, MP3 плеер, мобилен телефон и копчето од тоа да биде оштетена од водата / снег / нечистотија.Идеален за пливање, сурфање, риболов, пловењето, сурфање, нуркање, скијање и одмор додатоци.Безбедност материјал : високо квалитетен и издржлив ABS поддршка безбедност печат школка, ПВЦ екран, транспарентни и заштита на животната средина, пловни воздушното перниче околу транспарентен прозорец, нека мобилен телефон сува торба плови на вода (ако тоа паѓа).Ултра тенок и транспарентен : 0.3 mm транспарентен прозорец, двете страни се погодни за фотографирање, снимање, пишување, проверка на електронска пошта, разговор, и искуството е мазна кога допирање на екранот; кога преземање на слики, тоа е подобро да се користи мобилниот телефон на прилагодувања на камерата за прв, а потоа го користите мобилниот телефон копчиња (не екран на допир) за фотографирање под вода.Преку ipx8 сертификација, dual функции : отпорност на топлина, студ отпор и притисок отпор.На водоотпорен заштита на длабочина можат да стигнат до 30 метри.Оваа универзална водоотпорен случај е погоден за сите 6.5-инчен паметни телефони (дијагоналната должина), вклучувајќи i Phone, Samsung, итн.Прашања кои имаат потреба од внимание:Провери водоотпорен функција на производот пред употреба.Инспекција метод:се Стави на книжно марамче во мобилниот телефон торба, во близина торба устата целосно, се стави на мобилен телефон торба во водата, се стави на потешки предмети да се спречи мобилен телефон торба од лебдат од вода, земете торба 30 минути подоцна, сува вода на површината на мобилен телефон торба, се отвори мобилниот телефон торба, проверете ги на хартиена крпа, ако книжно марамче не е влажна, ве молиме да се чувствуваат слободни да го користите.

За стоката

Слична стока во категоријата