0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
ESI ESP-3042T Потопна Пумпа, 2 hp, 230V, AC, 124 Засилувач, 190 GPM, 190 gal/Минута, од не ' Рѓосувачки Челик

ESI ESP-3042T Потопна Пумпа, 2 hp, 230V, AC, 124 Засилувач, 190 GPM, 190 gal/Минута, од не ' Рѓосувачки Челик

DEN 458.40
Това е достапна

Износот

3' празнење единица. 2 HP Мотор. 32 Нога Моќ Кабел (нема приклучок).Земја на потекло : сад.Екстра тешки-должност шредер-ѓубре подводни пумпи да се користи во оние кои се навистина тешки апликации.Овие функција карбид-падна impeller и спирала шредер механизам површината на плочата е закоравен за супериорен сечење способност.Изграден за трајност со леано железо домување и нерѓосувачки челик моторни домување.УЛ/АДС одобрени и термичка заштита од преоптоварување за мотор.На triplex печат системот се користи за која се состои од двојно механички печат и третата вратило печат.Употреба во апликации за да спречите затнување и за намалување на одржување при сечење преку жилав и влакнести материјали.Апликации вклучуваат септички цистерни, третман на отпадни води растенија, канализација пумпни станици, валкана вода дренажа, поплава и итна употреба.Моторите се оценети за континуирано должност употреба.

За стоката

Слична стока во категоријата