0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Вистина-Понесе Главата 3.937-4.330

Вистина-Понесе Главата 3.937-4.330

DEN 16680.00
Това е достапна

Износот

Flexbar Вистина-Понесе 3-Точка Понесе Gaging Систем.Спецификации За Нарачување На Менувачот, Gage Глави .Точно Создаден Е Резултат На Над 25 Години На Дизајн И Производство На 3-Точка Понесе Gaging Системи.Идеален За Решавање На Внатрешен Дијаметар Мерење Проблеми На Продавница На Подот И Инспекција Области, Систем Е Достапен Во Голем Мерен Опсег За Специфични Апликации.Механички И Електронски Dial Gages Како И Линеарна Сонди Може Да Се Користи Како Што Е Наведено.Главни Карактеристики : Точно-Понесе Шефовите Имаат Голем Мерен Опсег И Се Испорачува Со Фиксна Anvils Елиминирање На Оператор Грешка. 24 Глави Покрие .236"-7.87" (6-200mm Опсег).Уникатен Систем Дизајн им Овозможува на Две Мерни Рачки Или Нови Пиштол Зафат Triga Создаден за Да се Покријат .236"-7.87" (6-200mm Опсег).Екстензии На Располагање За Зголемување На Gaging Длабочини.Повторливост : .0001"/0,002 mm.Висок Степен На Точност Може Да Се Постигне Без Потреба За Посебни Вештини.Клиентот Може Да Се Одреди Типот На Излезниот.Идеално Одговара За Едноставни Или Интегрирано Мерење Апликации.Може Да Се Користи За Специјални Апликации Како Што Се Конци 'O' Ring Жлебови, Сферични Форми, Итн.Ергономски Дизајнирана Рачка Нуди Единствена Раце Работа.Точни Калибрација И Линеарноста Проверки исто Така, Може да Бидат Направени со Користење на Flexbar е Вистина-Cal Систем.Модел Број 20326, 3-Точка Понесе Gage Глави, Главата Големина 3.937-4.330".

За стоката

Слична стока во категоријата