0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
uxcell DC12V 10A 20mm Удар 8kg Сила се Повлече Тип Рамка DC Електромагнетниот Electromagnet Магнет JF-1683

uxcell DC12V 10A 20mm Удар 8kg Сила се Повлече Тип Рамка DC Електромагнетниот Electromagnet Магнет JF-1683

DEN 1415.76
Това е достапна

Износот

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Метал, Електронски Делови; Нето Тежина : 1066g.Пакет Содржина : 1 x DC Електромагнетниот Electromagnet; Модел : JF-1683; Главна Боја : Сребро на Ѕвонење,Црна.Напон : DC 12 V; Тип : Повлечете; Големината на Телото : 85 x 58 x 53mm.Удар : 20mm; Сила : 8kg; Жица Должина : 25cm/10".Струја : 10 A; Клипот Бар Големина : 15 x 97mm (D*L).Кога полни со енергија, го прават работа преку влечење туркање во клипот се приклучи објект.Се повлече притисни тип, линеарно движење, клипот се врати, DC електромагнетниот electronmagnet.DC Електромагнетниот Electromagnet главно се користи во вендинг машини, транспортна опрема, канцелариски простории за домаќинството апарат, механички, итн.Solenoids на оваа категорија работа надворешно преку влечење туркање во клипот.Игран : Лесно се фиксни и поврзани се вчита.Температурата стабилност и продолжен производ живот и да се обезбеди добра изведба.

За стоката

Слична стока во категоријата