0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
MSS Electromagnet, Тубуларна, 36.0 Volts DC Долго Пулсот (25%) Должност, 3.00 (76 мм) Кол X 4.00 (102 mm) L - произведено во САД

MSS Electromagnet, Тубуларна, 36.0 Volts DC Долго Пулсот (25%) Должност, 3.00 (76 мм) Кол X 4.00 (102 mm) L - произведено

DEN 681.60
Това е достапна

Износот

Electromagnet, Тубуларна, 36.0 VDC Долго Пулсот (25%) Должност, 3.00" (76 мм) КОЛ X 4.00" (102 mm) L Максимални На-Време = 900 Секунди Монтажа : 3/8-16 навој дупка.Внатрешна Отпорност = 34.1 Ohms Минимум Топлина Мијалник : Еквивалент на 4.0" x 4.0" x 0.250" (102 mm x 102 mm x 6.4 милиметри) метална Плоча Држи сила против ладно валани челик со дебелина од : 0.500" (12.7 mm) : 312 Lb (141.5 Kgf – 1388 N) 0.375" за дело (9,5 mm) : 284 Lb (128.8 Kgf – 1264 N) 0.250" (6.4 милиметри) : 264 Lb (119.8 Kgf – 1175 N) 0.188" (4.8 мм) : 214 Lb (97.1 Kgf – 952 N).

За стоката

Слична стока во категоријата