0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
MSS Electromagnet, Тубуларна, 48.0 Volts DC Пулсот (10%) Должност, 0.82 (21 mm) Кол X 0.77 (20 mm) L - произведено во САД

MSS Electromagnet, Тубуларна, 48.0 Volts DC Пулсот (10%) Должност, 0.82 (21 mm) Кол X 0.77 (20 mm) L - произведено

DEN 1412.16
Това е достапна

Износот

Electromagnet, Тубуларна, 48.0 VDC Пулсот (10%) Должност, 0.82" (21 mm) КОЛ X 0.77" (20 mm) L Максимални На-Време = 40 Секунди Монтажа : 6-32 навој дупка.Внатрешна Отпорност = 239 Ohms Минимум Топлина Мијалник : Еквивалент на 1.25" x 1.25" x 0.125" (32 mm x 32 mm x 3.2 mm) метална плоча Држи сила против ладно валани челик со дебелина од : 0.125" (3.2 mm) : 11.7 Lb (52 N) 0.063" (1.6 мм) : 11.0 Lb (49 N).

За стоката

Слична стока во категоријата