0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
MSS Electromagnet, Тубуларна, 36.0 Volts DC Постојан () Должност, 3.00 (76 мм) Кол X 4.00 (102 mm) L - произведено во САД

MSS Electromagnet, Тубуларна, 36.0 Volts DC Постојан () Должност, 3.00 (76 мм) Кол X 4.00 (102 mm) L - произведено

DEN 9258.48
Това е достапна

Износот

Electromagnet, Тубуларна, 36.0 VDC Континуирано (100% ) Должност, 3.00" (76 мм) КОЛ X 4.00" (102 mm) L Максимални На-Време = Бесконечна Монтажа : 3/8-16 навој дупка.Внатрешна Отпорност = 139 Ohms Минимум Топлина Мијалник : Еквивалент на 4.0" x 4.0" x 0.250" (102 mm x 102 mm x 6.4 милиметри) метална Плоча Држи сила против ладно валани челик со дебелина од : 0.500" (12.7 mm) : 242 Lb (109.8 Kgf – 1077 N) 0.375" за дело (9,5 mm) : 222 Lb (100.7 Kgf – 988 N) 0.250" (6.4 милиметри) : 209 Lb (94.8 Kgf – 930 N) 0.188" (4.8 мм) : 195 Lb (88.5 Kgf – 868 N).

За стоката

Слична стока во категоријата