0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
MSS Electromagnet, Тубуларна, 36.0 Volts Наизменична СТРУЈА (50%) Должност, 3.00 (76 мм) Кол X 4.00 (102 mm) L - произведено во САД

MSS Electromagnet, Тубуларна, 36.0 Volts Наизменична СТРУЈА (50%) Должност, 3.00 (76 мм) Кол X 4.00 (102 mm) L

DEN 9258.48
Това е достапна

Износот

Electromagnet, Тубуларна, 36.0 VDC Наизменична (50%) Должност, 3.00" (76 мм) КОЛ X 4.00" (102 mm) L Максимални На-Време = 2700 Секунди Монтажа : 3/8-16 навој дупка.Внатрешна Отпорност = 54.6 Ohms Минимум Топлина Мијалник : Еквивалент на 4.0" x 4.0" x 0.250" (102 mm x 102 mm x 6.4 милиметри) метална Плоча Држи сила против ладно валани челик со дебелина од : 0.500" (12.7 mm) : 273 Lb (123.8 Kgf – 1215 N) 0.375" за дело (9,5 mm) : 248 Lb (112.5 Kgf – 1104 N) 0.250" (6.4 милиметри) : 230 Lb (104.3 Kgf – 1023 N) 0.188" (4.8 мм) : 207 Lb (93.9 Kgf – 921 N).

За стоката

Слична стока во категоријата