0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Тестирање На Сито, 170 Нерѓосувачки Челик ()

Тестирање На Сито, 170 Нерѓосувачки Челик ()

DEN 2328.00
Това е достапна

Износот

Нерѓосувачки челик жица крпа и рамка за поголема отпорност на корозија. 90 µm (0.0035") не ' Рѓосувачки челик жица крпа и рамка за поголема отпорност на корозија од sieves содржат месинг жица крпа или рамки.Голема трајност и отпорност на абење.Помалку веројатноста за појава на метален примерок контаминација.Целосната на грубата и фината мрежа спектар надолу за да 20µm (0.0008").Цврстата конструкција со филе лемење мушка меѓу рамката и жица крпа за да се спречи честички од се заробени.Дијаметар : 20.3 cm (8") Прегледано со оптички мерен систем може да се следат Националниот Институт за Стандарди и Технологија.Секое сито има следат сериски број и доаѓа со сертификат на почитување на важечките ASTM E-11 и ISO спецификациите.

За стоката

Слична стока во категоријата