0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Прецизност Бренд 039-22993 0.031 од не 'Рѓосувачки Челик Shim Акции 12 x 24 Рамни Листови, Полн Тешко, Ладно Валани, 302 Нерѓосувачки Челик (Пакување од 2)

Прецизност Бренд 039-22993 0.031 од не 'Рѓосувачки Челик Shim Акции 12 x 24 Рамни Листови, Полн Тешко, Ладно Валани,

DEN 3318.72
Това е достапна

Износот

Нерѓосувачки Челик Shim е направен од целосна тешко, ладно валани, 302 нерѓосувачки челик.Сè корисникот треба да се знае јасно означени право на shim : материјал тип, материјал дебелина, и многу # за целосна следливост.Широко се користи во апликации каде отпорност на корозија е потребно.Се користи во конвенционалните електроенергетски постројки, нуклеарни централи, нафта и гас рафинерии, и desalinization проекти.Алатка и да умре постави; усогласување; нова машина за собранието; машина за поправка и одржување; монтирање на мотори, пумпи и други машини; краток рок и прототип работа.Нерѓосувачки Челик Shim е направен од целосна тешко, ладно валани, 302 нерѓосувачки челик.Прецизност Бренд е единствениот производител да понуди Брендирани shim.Таа има се што корисникот треба да го знаат јасно означени право на shim : материјал тип, материјал дебелина, и многу # за целосна следливост.Широко се користи во апликации каде отпорност на корозија е потребно.Се користи во конвенционалните електроенергетски постројки, нуклеарни централи, нафта и гас рафинерии, и desalinization проекти.Мерки 12" широк од 24" долго со 0.031" дебела.Прецизност Бренд Shim Акции е широко се користи во следниве апликации : алатка и да умре постави; усогласување; нова машина за собранието; машина за поправка и одржување; монтирање на мотори, пумпи и други машини; краток рок и прототип работа; заедно со голем број на други индустриски употреби.Тоа е особено корисно за пилот производство работи каде материјал точноста и економијата се важни.Сите Прецизност Бренд shim производи се произведени под ригорозна контрола на квалитет стандарди за да се обезбеди висока точност и тесни tolerances.

За стоката

Слична стока во категоријата