0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Мали Делови 48620 Полипропилен Оптоварување Во Облик На Shim, Црна, Инчен, 1-3/16 Ширина, 1 До 15/16 Должина (Пакување Од 30)

Мали Делови 48620 Полипропилен Оптоварување Во Облик На Shim, Црна, Инчен, 1-3/16 Ширина, 1 До 15/16 Должина (Пакување

DEN 596.16
Това е достапна

Износот

Одредени пластични оценки, исто така, нудат оптички транспарентност слични на стакло, ниско-триење или само-подмачкување површини, и исклучителна отпорност.Отпорност е мерка на материјалот е способност да апсорбираат голем шок на енергија пред да се прекрши.Обично се посилни, повеќе крути, и повеќе отпорни на повисоки температури од полиетилен, полипропилен, исто така, има добра отпорност на хемикалии и растворувачи.Земја на потекло : сад.Најзначајните карактеристики на пластика се неговата мала тежина, machinability, отпорност на корозија, и обично добро термички и електрични изолациони својства.Затегнувачка цврстина, што се користи за да се укаже на материјал е целокупниот сила, е врвот на стрес може да издржи пред да се крши.На полипропилен оптоварување во облик на shim има црна боја.Полипропилен обично е посилен, повеќе крути, и повеќе отпорни на повисоки температури од полиетилен.Отпорност на корозија опишува материјал е способност да се спречи влошување на состојбата предизвикана од атмосферата, влага или друг медиум.Отпорност на абење ја означува способноста да се спречи површината штета предизвикана од контакт со други површини.Во зависност од нивните карактеристики, одредени пластични оценки може да се користи како алтернативи на метал, стакло и керамика.Полипропилен (ПП) е силна, лесни пластика со цврста, мазна површина која е погоден за употреба од каде бактериски израстоци би можело да биде фактор.За разлика од метал, пластика може да се доживее лази, која е деформација предизвикани од долгогодишна изложеност на константен товар.Бојата е црна.

За стоката

Слична стока во категоријата