0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Leonor Greyl Париз Bain Volumateur Помошен Algues - Volumizing и Detangling Шампон, 7 мл.

Leonor Greyl Париз Bain Volumateur Помошен Algues - Volumizing и Detangling Шампон, 7 мл.

DEN 1224.00
Това е достапна

Износот

Емулгирам производ помеѓу вашите дланки, потоа се применува на влажна коса и додадете мала количина на вода постепено како нежна пенливата гради.Исплакнете темелно.Полн со природни масла, протеини, растенија, екстракти.Слободни на SLS/SLES, parabens, конзерванси.Секогаш без суровост.Безбедна за боја-третирана коса, вегетаријанци со УВ филтри.За совршен резултат на тоа, важно е да се работи на производот во вашиот скалпот и косата и да додадете вода постепено.За топлинска заштита и јачина на звук, ќе се применуваат светлина магла на Состојба Naturelle.Создадена во 2003 година, Bain Volumateur помошен Algues е специјално формулиран за да им даде на испитување и димензија на друг начин да куцам, парична казна коса.Предизвикот беше создавање на најдобрите volumizing шампон дека истовремено detangled, омекнат, и зголеми гласност.Многу формули на пазарот може да се направи еден или на друг но не сите три.Типичен volumizing шампон може да ја напушти коса тешко да се detangle.Навлажнувачки чистење и средство за смекнување на косата може да ја напушти косата премногу тешка и рамна.Но Leonor Greyl откриле дека екстракти од алги, пченица, протеин, и сино-зелени алги (една од најважните хранливи материи-густа храна на Земјата) може да помогне да се создаде лизга, поддршка, и мекост.Денес, Bain Volumateur помошен Algues се смета за еден од најдобрите шампони за јачина на звук за парична казна коса.

За стоката

Слична стока во категоријата