0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
AudioQuest Mackenzie РКА да РКА Кабли - 9.84 ft. (3м) - Пар

AudioQuest Mackenzie РКА да РКА Кабли - 9.84 ft. (3м) - Пар

DEN 10078.80
Това е достапна

Износот

Солидна Совршен-Површина Бакар+ (PSC+) Проводници.Азот-Инјектира Хард-Cell Пена За Изолација.Јаглерод-врз Основа на 3-Ниво на Бучава-Дисипација Систем (НСД).Triple-Избалансиран Геометрија.Ладно-Заварени Виси-Сребрена Директно Преку Чиста Виолетова Бакар Приклучоци.Првично име Разочарување за грандиозна Александар Mackenzie се надеваме дека тоа ќе доведе до Пацификот, а од Арктичкиот Океан, на Mackenzie Реката Канада е најголем, најдолгата река систем.Traversing 2,635 милји, тече низ огромна мрежа на езера, boreal шуми и арктичката тундра.Mackenzie е многу притоки се покријат деловите на три провинции—Британска Колумбија, Алберта, и Саскачеван—и две територии, Yukon и Северозападни Територии.Познат како "на Север," Mackenzie е ретко населен слив останува еден од најголемите имала природни области во светот.СОЛИДНА СОВРШЕН-ПОВРШИНА БАКАР+ (PSC+) ДИРИГЕНТИ : Совршен-Површина Бакар+ има неверојатно мазна и чиста површина.Комерцијален метал-технологија на обработка штити жица површината на секоја фаза на цртање и изработка.Кога висока чистота ниско-оксид бакар се чува како мека, чиста и мазна како е можно, станува прекрасно ниска дисторзија PSC+ диригент.PSC+ се произведени со примена на истиот исклучителни технологијата на ултра-чист бакар.Како резултат на квалитетот на звукот е дури и повеќе фокусирани и едноставно помалку на патот.За над 30 години Audio Quest е пионер во користењето на супериорен метали; сепак, дури и бевме изненадени од страна на огромен скок во перформансите овозможена со Совршен-Површина Технологија.PSC+ едноставно супериорна сите претходно достапни бакар метали по секоја цена.Сите Mackenzie е проводници се цврсти.Електрични и магнетни интеракција помеѓу насоки во конвенционална кабелот е најголем извор на нарушување, често предизвикува малку валкани, тешки звук.Солидна проводници се основните кон постигнување на Mackenzie е многу чист звук.

За стоката

Слична стока во категоријата