0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
PFERD 45296 Монтирани Размавта Тркала, Керамички Оксид КО-Кул, 3 Дијаметар x 1 Должина, 1/4 месо тело, 80 Ронки, 20000 Макс. ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 10)

PFERD 45296 Монтирани Размавта Тркала, Керамички Оксид КО-Кул, 3 Дијаметар x 1 Должина, 1/4 месо тело, 80 Ронки,

DEN 2667.84
Това е достапна

Износот

PFERDERGONOMICS препорачува монтирани размавта тркала да одржливо намалување на вибрации и бучава во текот на користење и за да се подобри работни удобност.Спецификација : Дијаметар (инчи) : 3; должина (инчи) : 1; месо тело дијаметар (инчи) : 1/4; Recom.Апликацијата примери : Фино брусење на радиуси во алатка и мувла изградба; Обработка на мали и тешко да се постигне места во апарати инженерство и резервоарот за изградба; Обработка на фитинзи направена од обоени и лесни метали; Мелење на турбина ножеви во авионски мотор изградба и поправка.Достапни во ронки 80. Предности : Голема флексибилност; Висок акции отстранување поради агресивните обложени абразивни; Превозникот материјал носи надвор рамномерно и без остатоци на површината на работното парче, што значи дека остри абразивни ронки е изложен на сите времиња; Поради станот фрли јадро изградба, лицето на монтирани размавта тркала може да се користи за да работат многу блиску до рабовите и во аглите.PFERD монтирани размавта тркала се назначени "размавта тркала со окно" според ISO 3919.

За стоката

Diameter (inches):
3; length (inches)

Слична стока во категоријата