0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
PFERD 45297 Монтирани Размавта Тркала, Керамички Оксид КО-Кул, 3 Дијаметар x 1 Должина, 1/4 месо тело, 120 Ронки, 20000 Макс. ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 10)

PFERD 45297 Монтирани Размавта Тркала, Керамички Оксид КО-Кул, 3 Дијаметар x 1 Должина, 1/4 месо тело, 120 Ронки,

DEN 2678.40
Това е достапна

Износот

Апликацијата примери : Фино брусење на радиуси во алатка и мувла изградба; Обработка на мали и тешко да се постигне места во апарати инженерство и резервоарот за изградба; Обработка на фитинзи направена од обоени и лесни метали; Мелење на турбина ножеви во авионски мотор изградба и поправка.Достапни во ронки 120.Спецификација : Дијаметар (инчи) : 3; должина (инчи) : 1; месо тело дијаметар (инчи) : 1/4; Recom.Поради нивната флексибилност, тие идеално се адаптира на контурите на работното парче.Висок акции отстранување поради агресивните обложени абразив. Предности : Голема флексибилност; Висок акции отстранување поради агресивните обложени абразивни; Превозникот материјал носи надвор рамномерно и без остатоци на површината на работното парче, што значи дека остри абразивни ронки е изложен на сите времиња; Поради станот фрли јадро изградба, лицето на монтирани размавта тркала може да се користи за да работат многу блиску до рабовите и во аглите.На обложени абразивни клапи се наредени radially околу оската на наушник тркало во фан-тип конфигурација.PFERDERGONOMICS препорачува монтирани размавта тркала да одржливо намалување на вибрации и бучава во текот на користење и за да се подобри работни удобност.Мелење додатоци во слој подобри акции отстранување, спречите затнување и им овозможи на ладилникот мелење.PFERD монтирани размавта тркала се назначени "размавта тркала со окно" според ISO 3919.Абразивни ронки е вграден во resinoid обврзници на силна, флексибилна поддршка крпа.Висока флексибилност.Брзина на ВРТЕЖИ во минута : 4,800; Максимална Ротациона Брзина (RPM) : 20,000; Абразивни : Керамички Оксид КО-КУЛ; Ронки големина : 120.

За стоката

Diameter (inches):
3; length (inches)

Слична стока во категоријата