0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Заслуга Микро Мини Мелење-O-Flex Абразивни Размавта Тркала, Круг Месо Тело, Алуминиум Оксид, 3/4 Кол., 5/8 Лице Ширина, Чакал 320, 35000 Макс. ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 10)

Заслуга Микро Мини Мелење-O-Flex Абразивни Размавта Тркала, Круг Месо Тело, Алуминиум Оксид, 3/4 Кол., 5/8 Лице

DEN 2653.20
Това е достапна

Износот

Обложени абразиви имаат индивидуални абразивни зрна распоредени на однапред одредени растојание една од друга.Тоа е еден тежок, фрактура - и носат-отпорни, чакал, кој работи добро со широк спектар на материјали, од метали на дрво.Затворена грб покрива 100% од површината со абразивни зрна, за повеќе вкочанетост и подобра завршна површина од еквивалентно со отворен грб, каде абразивни ронки покрива 50 до 70 проценти од површината.Алуминиум оксид е широко се користи и разноврсна абразивен материјал.На крпа поддршка е поцврста, построг, и подебели од хартија или филм поддршка.Saint-Gobain, исто така заработи ISO 9000 и 14001 сертификација за квалитет и стандарди за управување со животната средина.Крпа поддршка е поцврста, построг, и подебели од хартија или филм поддршка.Заслуга Абразиви е производство абразиви за deburring и завршувањето на индустрија уште од 1945 година, и се гордеат со својот квалитет и да се фокусира на услугата.Микро мини размавта тркала се монтира на 1/8" дијаметар челик месо тело за употреба со многу toolholding системи.Крпа отпорен на кинење додека виткање и flexing за време на употреба.Ниска ронки броеви како 40 се крупни и се користи за отстранување на вишокот материјал и обликување дел.Заслуга микро мини Мелење-O-Flex размавта тркала се корисни за полирање и светлина deburring за внатрешни дијаметри, како што се дупки и бразди, дека може да биде толку мал колку што 1/2".Круг месо тело за употреба на широк спектар на toolholding системи.Овој диск е погоден за употреба со умре мелница.Алуминиум оксид е издржлив и најчестите абразивни зрна.Висок ронки броеви како 400 се во ред и да помогне да се создаде една мазна површина.Размавта тркала подобро да се приспособат на работното парче од еден диск, и најчесто се користи за мелење, а по завршувањето на нередовно облик workpieces.Saint-Gobain е сопственик на Заслуги, и има признати како Глобален 100 Одржлив Компанија.

За стоката

Слична стока во категоријата