0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
(50 lb) #10, Рамни Подлошки, SAE Шема, Челик, Цинк Позлатен

(50 lb) 10, Рамни Подлошки, SAE Шема, Челик, Цинк Позлатен

DEN 2150.40
Това е достапна

Износот

SAE рамен миење димензии беа развиени од страна на Здружение на Автомобилски Инженери.Номинален дијаметар е гром големина за да се користи за оваа рамни миење.Приближниот број на парчиња по 50 кг. : 22,750 парчиња.Дијаметар (Номинална) : #10 Inside Дијаметар (Номинална) : 7/32"Внатре Дијаметар (Минимум) : 0.214"Внатре Дијаметар (Максимум) : 0.227"надворешен Дијаметар (Номинална) : 1/2"надворешен Дијаметар (Минимум) : 0.495"надворешен Дијаметар (Максимум) : 0.515"Дебелина (Номинална) : 3/64"Дебелина (Минимум) : 0.036"Дебелина (Максимум) : 0.065"Категорија : Стандард Рамен Washers System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Форма и Дизајн : SAE Рамен Миење Dimensions Material : Steel Coating : Цинк Plated Coating Боја : Clear Standards и Спецификации : ASME B18.21.1-2009 NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

За стоката

Слична стока во категоријата