0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
adidas Работи Ultraboost ДНК

adidas Работи Ultraboost ДНК

DEN 2533.44
Това е достапна

Износот

ткаенина.Произведено во САД или Увезуваат.Гумен ѓон.Чипка затворање; adidas Primeknit текстил горниот.Лесни, дише чувствуваат.Текстилна облога; Зголемете midsole; Primeblue.Тежина : 11 унци (големина 9); Stretchweb outsole со Континентална �� Гума.Midsole се откажат : 10 mm (пета : 22 mm / forefoot : 12 mm).Адаптивни Primeknit горниот, засилен влакна-крои околу пети, и одговорно се зголеми™ midsole направи adidas® Работи Ultraboost ДНК трчање еден од повеќето удобно дополнувања на вашиот чекор.Плус, горниот вклучува визуелна надградба со возбудливи, нови бои.Претходник : Ultraboost 19.Поддршка Тип : Неутрален.Амортизирање : Лесни, флексибилни одговор.Површина : Патот.Диференцијална : 10мм.Чипка-до затворање.Структурно-поддршка синтетички средината на нога кафез.FITCOUNTER моделирани пета контра нуди природно се вклопуваат што овозможува оптимално движење на Ахилова тетива.Мазна текстилна облога со отстранлив пена insole.Ultracushioned зголеми™ midsole е оптимизиран за одговорно вози која помага да се вратат на енергија.TORSION® СИСТЕМ, сместен помеѓу пета и forefoot, помага да се промовира повеќе стабилно возење.Континентална™ гумени outsole испорачува сигурен зафат текот на влажни и суви површини.STRETCHWEB гума во outsole flexes за зголемување на енергетската underfoot.Увезени.Мерења : Тежина : 11 oz Product мерења беа направени со користење на големината 8.5, ширина и Д - Медиум.Ве молиме имајте на ум дека мерењето може да варираат во зависност од големината.Тежина на обувки е врз основа на еден објект, а не еден пар.

За стоката

Слична стока во категоријата