0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Хинду Господарот Шива & Ohm Симбол Постер Сликарство во Дрво Занаети Рамка, Уметнички Ракотворби

Хинду Господарот Шива & Ohm Симбол Постер Сликарство во Дрво Занаети Рамка, Уметнички Ракотворби

DEN 1956.00
Това е достапна

Износот

Господ Шива Постер Сликарство во Дрво Занает Рамка Уметнички Занаетчиски Ракотворби.Големина на Рамка : - Висина : - 20 и Ширина : - 16 инчи : : Големина на Слика : - Висина : - 16 и Ширина : - 12 инчи : : 1 инчи = 2.54 cms.Ова е Рачно Направена и рачно насликани дрво рамка Мора за Подарок & Дом / Канцеларија Décor цел.Дрво занаети рамка е единствена форма на Дрво Занаетот од "Пинк Град" на Џајпур со комбинација на Господарот Шива постер слики.Shipmet преку "Федекс".Се проценува дека превозот време од Индија во САД е 5-7 дена.Оваа елегантна занаетите објект е комбинација на дрво занаети рамка & постер сликарство на Господарот Шива.Ние се користат убави Дрвени Резбани рамка за да ги претставуваат Господарот Шива Постер слика.Ова Дрво Занает рамка е главен симбол на Уметноста Занает & Дрво Занает на Раџастан и даваат Декоративен изглед на Постер Сликарство на Господарот Шива.Дрво рамка има скочниот на грб да се качи на рамка на ѕидот.

За стоката

Слична стока во категоријата