0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Динамото Дрвени Домино Поставени од страна на Hape | наградуван Домино Трки Градење на Блок Постави за Деца, 107 Цврсти Парчиња на Забава Исполнета Трки, Изградба и Ред?

Динамото Дрвени Домино Поставени од страна на Hape | наградуван Домино Трки Градење на Блок Постави за Деца, 107

DEN 959.76
Това е достапна

Износот

БЕЗБЕДНО ДА се ИГРА СО : Овие дрвени домино парчиња се заврши со нетоксични бои кои се безбедни и нема да исчезнат.УНИКАТНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Посебни карактеристики вклучуваат мост, бел и избрани трикови кои додадете повеќе драма на домино трки игра.Наградуван Product Dynamo Домино се горди примачот на Oppenheim Играчка Портфолио Злато Печат Награда за 2015 година.БЕСКРАЈНИ ДОМИНО ТРКИ ЗАБАВА : Изградба на вашиот саканата домино трката со над 100 парчиња шарени дрвени блокови.Развиваат Важни Моторните и Менталните Способности и Abilities Hape играчки стимулира децата низ секоја фаза на развој и да помогне да се негуваат и развиваат нивните природни способности додека има носивост на забава во текот на целиот ден долго која е токму она што оваа играчка е за сите.Вклучува шарени трага од над 100 дрвени домино блокови со посебни add-on функции, вклучувајќи мост, бел, пруги, и избрани трикови кои го прават овој совршен стартер домино во собата за родители и деца подеднакво да се ужива.Динамото Домино Сет е дизајниран за да се вклучат децата во почетокот на МАТИЧНИ развој кои се однесуваат на академски дисциплини : Наука, Технологија, Инженерство и Математика.ОХРАБРУВА МАТИЧНИ РАЗВОЈ : Дизајниран да се вклучат децата во раните МАТИЧНИ развој, Динамото Домино ги поттикнува децата просторното размислување способности, боја признавање и ќе го задржи вашето малку инженери се враќа за повеќе забава.Ги поттикнува децата да се развие основен инженеринг вештини како тие учат принципите на рамнотежа, причина и последица, и да научат да препознаваат важност на прилагодувањето на вашата стратегија, додека не се покаже како тие се за да се изгради или магацинот свои динамичен домино трка разбира - водење малку инженери заинтригира и се враќа за повеќе учење и дури и повеќе да се забавуваат!Дрвени Домино Сет Материјал и Finishes The висок квалитет на деца домино поставите играчка и дополнителни седум бонус трик add-on парчиња се направени со дрво извори од еколошки одржлив шуми.

За стоката

Слична стока во категоријата