0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Preen 2464238 Продолжен Контрола Плевел Preventer, 21.45 lb. -Ги опфаќа 3,500 квадратни. ft

Preen 2464238 Продолжен Контрола Плевел Preventer, 21.45 lb. -Ги опфаќа 3,500 квадратни. ft

DEN 285.36
Това е достапна

Износот

1 Апликација блокови плевели до 6 месеци.Кога се користи како што е наведено Preen Продолжен Контрола Плевел Preventer може да се користи околу повеќе од 600 perennials, groundcovers, грмушки и дрвја како што е наведено на етикетата на производот.Може да се продаваат како рефил за флип-топ апликатори шише.Не се наменети за употреба на цветни семиња, тревници, зеленчук градини, вода градини или друг вид на храна-за производство или за јадење растенија.Не е достапно за продажба во ЊУЈОРК.Големина : 21.45 lb. - Ги опфаќа 3,500 квадратни.ft.

За стоката

Слична стока во категоријата