0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
AMDHZ Прецизни PH Метар, Дигитални LCD PH Точни Метар Аквариум Базен Квалитет на Водата Вино Тестер Пенкало Аналитичар 2-во - 1 Практичен Дизајн на Квалитетот на Водата, Де?

AMDHZ Прецизни PH Метар, Дигитални LCD PH Точни Метар Аквариум Базен Квалитет на Водата Вино Тестер Пенкало Аналитичар

DEN 1569.60
Това е достапна

Износот

ШИРОКА УПОТРЕБА : Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс на водата за пиење, базен.Напредни 2 - точка авто температурна калибрација, не грижете се за ефектот на температурни промени на p H, PH вредност автоматски ќе се прилагоди на температура меѓу 0℃~80℃.Заштеда на енергија : тоа ќе автоматско исклучување по 4 минути, без било каква работа.Голема и јасна LCD, лесен за читање и прецизно мерење на функции. 2-во - 1 дизајн, може да се измери на p H вредноста и температурата во исто време со висока прецизност.Ве молиме да се чувствуваат слободни да ги купите нашите производи, имаме одлична услуга по продажбата.Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Мерен Опсег : ТЕЛ : 0.00-14.00 ph Temperature : 0.1℃~60℃Резолуција : ТЕЛ : 0.01 ph Temperature : 0.1℃на Точноста : ТЕЛ : ±0.01 ph Temperature : ±0.5℃ Автоматска Температурна Компензација : 0℃-80℃ Оперативни Температура : 0℃~60℃ Напојување : 3* 1. 5 V LR44 копчето ќелија( Не се Вклучени) Производ Големина : Прибл. 183* 37* 37mm/ 7. 2* 1. 5* 1.5" Пакет Тежина : Околу. 231g HELP : Ако имате било какви прашања во врска со производот, немојте да се двоумите да поставуваат прашања.

За стоката

Слична стока во категоријата