0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
SETSCZY PH Метар TDSPPM Пенкало Почвата, PH Тестер, ТЕЛ/ЕЗ Дигитални комплет Температура PH Пенкало Тестер 3 Парчиња

SETSCZY PH Метар TDSPPM Пенкало Почвата, PH Тестер, ТЕЛ/ЕЗ Дигитални комплет Температура PH Пенкало Тестер 3 Парчиња

DEN 2255.52
Това е достапна

Износот

На TDS метар има заклучување и автоматско исклучување функција (ве молиме имајте на ум : овој метар не можат да ги тестираат морска вода. ⭐Функција-дигитален p H пенкало е опремен со автоматска температурна компензација функција. (Забелешка : Овој тестер се користи само за да т.2 cm), и почекајте околу 10 секунди за да го прочитате визуелните податоци. ⭐Точни и веродостојни-тие тестери може да брзо и прецизно тест во рн опсег од ±0.Почвата тестер е соодветна за растенијата, градини, тревници и фарми, како на пример ориз/зеленчук/цвеќиња, итн.)Чекор 5 : нежно се Промешува и се чека за 25-30 секунди, додека на читање е стабилна.Чекор 2 : Исплакнете electrode со дестилирана вода, а потоа исушете ја.Чекор 4 : По 10 минути, dial ќе се прикаже влажност/p H/photoelectricity статус.Тоа трае само неколку секунди за да се прикажат резултатите на екранот.Не батеријата е потребно. Ве молиме не заборавајте да ги тел / TDS тестер со чиста мека крпа пред затворање тоа повторно.Почвата метар може да го тестира на p H вредноста на почвата да ви помогне во контрола на p H нивото во почвата.Чекор 2 : Внесете ги истрагата во врска со 4-6 инчи на почвата. Тоа трае само неколку секунди за да се прикаже точни и стабилна читања, а резултатите ќе се појават на екранот.Можете да ги користите баферот прав ние обезбеди за да го калибрирате тестер. (Околу 2/3 од истрагата. 3 парчиња во вкупно.Чекор 4 : Потопи тел / TDS метар electrode во решение за да се тестираат.Чекор 6 : По тест, чистење на electrode со чиста вода и исклучување на electrode со притискање на "On/Off".⭐Вредност-1 PH метар (жолт) + 1 TDS и ЕЗ метар (сино) + 1 почвата test kit (зелена).Почвата тест за полнење само треба да го вметнете сонда во почвата околу 4-6 инчи (за 10. Ве молиме не вметнувајте почвата табела во многу тешко почвата или допрете тешко објекти, кои лесно можат да се оштетат сонда.На p H метар и ТД&ЕЗ метар може да го тестира на p H баланс, кој е многу погодна за тестирање на водата за пиење, базени, аквариуми, извори на топла вода, хидропоника, храна, итн.

За стоката

Слична стока во категоријата