0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
SETSCZY Дигитални 2 во 1 PH Salinity Метар Seawater Аквариум Acidimeter Salimeter Сол Содржина Мерка ATC Двоен Дисплеј PH Salinity Тестер

SETSCZY Дигитални 2 во 1 PH Salinity Метар Seawater Аквариум Acidimeter Salimeter Сол Содржина Мерка ATC Двоен

DEN 2279.76
Това е достапна

Износот

* Мерење на p H / Salinity вредност на вода / water решение. * Clear LCD дисплеј со светлина, две екранот читања во исто време. * Континуирано онлајн мониторинг. * ТЕЛ / Salinity калибрација со шрафцигер. * Се однесува на Морска вода, хортикултура, хидропоника, итн.Функција* Мерење на вредноста на p H / Salinity на решение / вода.* Континуирано онлајн мониторинг.* Калибрација на PH / Salinity со шрафцигер.* Clear LCD екран со заднинско осветлување, две читања екранот истовремено.* Се применуваат toseawater, градинарски, хидропоника,итн.Спецификација* Спектар : тел : 0.00~14.00 p HSalinity : 0.00~199.9 ppt* Резолуција : тел : 0.01 p HSalinity : 0.1 ppt* Точност : тел : ±0.1 p HSalinity : ±2%F. S* Батерија : DC 6 V* Температурна Компензација : 0°C~50°C* Оперативен Температура : 0°C~50°C* Димензии : 130*77*31mm* Тежина : 180g Product оглас : 1 * ТЕЛ Meter1 * Корисникот Manual1 * ТЕЛ Electrode1 * Salinity Electrode1 * Шрафцигер.

За стоката

Слична стока во категоријата