0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Уметноста Judaica Filigree Никел Kiddush Чаша Вино Goblet со Чинијата за Shabbat и Празници Јасни Кристали (Злато) ארט יודאיקה גביע קידוש זהב פיליגרן מלא משובץ 13 סמ (Gold2)

Уметноста Judaica Filigree Никел Kiddush Чаша Вино Goblet со Чинијата за Shabbat и Празници Јасни Кристали (Злато)

DEN 1559.76
Това е достапна

Износот

Ова е една убава Вино Goblet Kiddush Првенство, со мал појавување на чинијата што оди под тоа. 6 3/4" Високи, the Goblet дел е 3" Висока и 3" низ.На чинијата е 5" во дијаметар.Двете купот и рамката на чинијата се украсени со прекрасна filigree работа и низа на мали кристално јасно камења inset во дизајнот.Убава прилог на Shabbat или Празникот на маса, оваа чаша, исто така, ќе се направи прекрасен подарок.Тоа е претставен во кутија наредени со злато, сатен.Не е јасно пластика вметнете за купот, спречување на вино од интеракција со метал, што ќе предизвика во купот на дамки и вино за да метален вкус.Уметноста Judaica Оваа прекрасна вино goblet се користи за Благослов на Вино, кое е направено на Shabbat и Празници пред Празнична Оброк.Тоа го прави внимателен и прекрасен подарок за некој Еврејски Дом.Рака Мие со не-абразивен сунѓер е препорачливо да бидат убави за годините што доаѓаат.Направен во Израел.

За стоката

Слична стока во категоријата