0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Кожи Жените Серија-1 Компресија 7/8 Хулахопки

Кожи Жените Серија-1 Компресија 7/8 Хулахопки

DEN 1798.56
Това е достапна

Износот

77% Полиестер, 23% Elastane.Увезени.Се повлече На затворање.Рака Мие Само.Перформанси компресија хулахопки конструиран со Тебе компресија = подобрениот проток на крв за зголемување на ефикасноста, намален замор + побрзо закрепнување.Зголемување на кислород испорака на активните мускули за да се создаде поголема моќ со помалку замор.Минимална шевовите со поширок корселе за прецизно одговара и максимална удобност.Конструиран ткаенина за максимална влага управување и удобност.Дизајниран за среден интензитет на активност.Нога стил : Заострените.Пораст стил : Средината.КОЖИ СЕРИЈА 1 Компресија 7/8 Долго Хулахопки ќе им обезбеди на вашите мускули со среден компресија поддршка за сите активности.Овие Хулахопки се користи од Тебе Компресија, Кожи' најнапредна технологија, што работи да ја зголеми мускулната oxygenation.На хулахопки се дизајнирани да се заврши и да се стабилизира сите активни мускули за помош во подобрување на намалување на нивото на крвниот лактат build-up, имајќи чувство силна и помалку fatigued во текот на долги периоди на време.Стручниот одговара на хулахопки нуди максимална удобност при примена на соодветни тебе компресија во клучните мускулни области.Со стратешки позиција на biomechanical панели и шевовите, ова, исто така, ќе се поддржи и да се стабилизира на работа на мускулите, која ќе текот на времето се намали ризикот од повреди и болка.Кожите Искриват Поврзана компресија ти дава пресметува нивото на истегнување и максимална издржливост.Широк корселе за дополнителна удобност.

За стоката

Слична стока во категоријата