0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Oatly малку Масти, Овес Млеко, 64 оз

Oatly малку Масти, Овес Млеко, 64 оз

DEN 1730.40
Това е достапна

Износот

Кратка и едноставна состојка листа!. 100% кул за вегани и не-вегетаријанците слично.Паднаа, не ореви, без глутен, нема начин!.Додадено калциум и витамини.А, D, Рибофлавин, и Б12, за да биде точно.Еден мал грам масти по порција.Некои луѓе едноставно сакаат помалку масти, без оглед на тоа колку е добар на масти во прашање се случува да биде.И ако сте еден од оние убави луѓе, како кул и чудно е тоа што вие сте читање на овој став на овој веб-сајт во овој момент за оваа неверојатна Ниска Масленост Oatmilk со сите вкусот на убавото глутен-слободен овес и само еден грам на незаситени масти по порција?Универзумот, очигледно, исто така сака да знае дека овој производ е бета-glucans (голем, научни збор за растворливи влакна) и паднаа, ореви, соја, глутен или GMOs.Но сега ние зборуваме за помалку масти.Или карма.Па, она што ние го зборуваме, тоа е добар вид.BTW, овој производ го задржува работи едноставно само со зоб, вода, навестување на морска сол и некои калциум, витамини и минерали за да се задржи на работи на здравата страна.Малку сладок вкус на зоб е пред и центар и вкусни на жита, во рецепти, или пристигнале во убав стакло и gulped—или можете да се потпреме во целиот едноставна работа, прескокнете на стакло целосно и голтка тоа право од сад.Cheers!.

За стоката

Слична стока во категоријата