0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Lenox Зима Честитки Сценско 16-Инчен Злато-Здружени Парична Казна Кина Овална Служат Послужавник

Lenox Зима Честитки Сценско 16-Инчен Злато-Здружени Парична Казна Кина Овална Служат Послужавник

DEN 273.60
Това е достапна

Износот

Мерки 16 од 12-1/2 од 1-1/8 инчи.Направена од Lenox слонова коска парична казна кина акцентирани со 24-karat злато.Елегантен модел на птици, boughs, и панделки.Safe во машина за миење на садови за полесно расчистување.Мерки 16 од 12-1/2 од 1-1/8 инчи.Опис на производот прекрасен амбиент за празничната трпеза, оваа великодушна послужавник е совршен за одмор забавни.Rimmed со lustrous 24 karat злато, тоа ќе го направи елегантна прилог на вашиот одмор табела.Тоа го носи Катарина Mc Clung е реална претстава на две сезонски птици.На гарланд на зимски зеленчук ¿ имела, бор, и свети ¿ е обединето со тече црвена панделка.Празнична празник храна заслужува подеднакво среќен serveware, како на 16-инчен Зима Честитки служат послужавник од Lenox.Направена од казна кина, на послужавник карактеристики шармантна пар на кардинали качен на снежните гранка во wintry woodland.Оригинална творба од Lenox уметник Кетрин Mc Clung, сликата е реална и intricately донел.Дарежлива рамката на 24-karat злато додава богата завршувањето на допир.Убав големина и облик за донесување коктел hors d'oeuvres или на издржување главните разбира, на послужавник карактеристики широк рамен rim и мерки 16 од 12-1/2 од 1-1/8 инчи.Делото е опфатено со Lenox е живот замена политика, и миење со рака се препорачува.Зима Честитки моделот, исто така, доаѓа во dinnerware и акцент парчиња. Емили Bedard.

За стоката

Слична стока во категоријата