0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Свила Кашу Млеко, Unsweetened, Млечни производи-Бесплатно, Вегетаријанци, Не-ГМО Проектот Потврдена, Половина Литри

Свила Кашу Млеко, Unsweetened, Млечни производи-Бесплатно, Вегетаријанци, Не-ГМО Проектот Потврдена, Половина Литри

DEN 1552.80
Това е достапна

Износот

НЕОДОЛИВА CASHEWMILK направени од cashews.МАЗНА, КРЕМ ВКУС вкус голема додадена на рецепти, се меша во пијалаци, или служел директно во чаша.DELICIOUSLY ЗДРАВО : Млечни производи-, лактоза, и казеин-бесплатно; апсолутно никаква соја, глутен, јајца, или MSG.На ХРАНЛИВА ALL-STAR : 50% повеќе калциум од млечни производи млеко**; 0g заситени масти по порција или холестерол.НЕ-ГМО ПРОЕКТОТ ПОТВРДЕНА, ВЕГЕТАРИЈАНЦИ-FRIENDLY CASHEWMILK без вештачки бои и вкусови. 25 калории по порција.Направени со посебни creaminess на cashews. 0g холестерол или заситени масти по порција. 50% повеќе калциум од млечни milk2. Слободни на млечни производи, соја, лактоза, глутен, казеин, јајце и MSG.Без вештачки бои, вкусови или смешно бизнис.Однесувајте се кон себе на неодолива creaminess од Свила Unsweetened Cashewmilk.Оваа cashewmilk вкусови толку мазна и крем, ќе го заборавиш има помалку калории отколку обезмастено млеко!* Направени со cashews и апсолутно без додаден шеќер, тоа е вкусна дали истури над житарки, додава на вашите омилени рецепти, или да ужива директно од тетрапак.Совршена како млечни алтернатива, Свила Cashewmilk е сосема бесплатно на млечни производи, соја, лактоза, глутен, казеин, јајце, и MSG.И тоа е хранлив, исто така : секоја служат нуди 50% повеќе калциум од млечни производи млеко** но ниту еден од заситени масти или холестерол. *Свила Unsweetened Cashewmilk : 25 cal/svg; обезмастено млеко млечни : 80 cal/svg. **Свила Unsweetened Оригинални Cashewmilk : 450mg на калциум по чаша; намалени масти млечни производи млеко : 293mg на калциум по чаша.USDA Националните Хранливи материи на База на податоци за Стандардни Референтни.Податоци во согласност со типична намалени масти млечни производи млеко.

За стоката

Слична стока во категоријата