0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Emulex LPe16000-M6 Мрежен Интерфејс Картичка

Emulex LPe16000-M6 Мрежен Интерфејс Картичка

DEN 1103.76
Това е достапна

Износот

Emulex LPe16000-M6 16 G Влакна Канал PCI Екстензии. 2.0 SC HBA.Исклучителни цена/перформанси, напредна функционалност за управување со која може да се избричат денови инсталирање и менаџирање адаптери, заедно да 3x подобро IOPS перформанси по вати, направи Emulex Light Pulse 16 G Влакна Канал (16 GFC) домаќин автобус адаптери (HBAs).Максимално време во возна состојба е обезбедена со 10 милиони часа областа MTBF за Light Pulse семејството на адаптери.На Emulex Light Pulse LPe16000 е 16 Gb, PCIe 2.0, еден канал Влакна Канал HBA.LPe16000 поддржува максимална број на Виртуелни Машини и голема база на податоци и облак deployments со над 1 милион IOPS на еден канал.На One Command Менаџер за управување со комунални обезбедува 2x на функционалноста и ги зема половина од времето за да го инсталирате и да управувате со наспроти други ВО странска валута HBA решенија.На VMware v Center приклучете им овозможува на Light Pulse адаптери за да се администрира во рамките на VMware v Center конзола.

За стоката

Слична стока во категоријата