0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
LM YN THB6128 Stepper Мотор Контрола Модул Две-фаза Четири-жица 30V 2A Вози Одбор 1 2 4 8 16 32 64 128 Subdivision Факултативна

LM YN THB6128 Stepper Мотор Контрола Модул Две-фаза Четири-жица 30V 2A Вози Одбор 1 2 4 8 16 32 64 128 Subdivision

DEN 455.76
Това е достапна

Износот

Користење на THB6128 двојна full-мост MOSFET возачот, ниско ниво на отпор.Чип со автоматско половина-проток на заклучување на функцијата, може да се намали за заклучување на моторни греење.Чип вграден во термо заштита, во текот тековната заштита.Максимален напон 36 V, на врв на сегашниот 2.2 А, континуирано тековната 2 A.Со 1,2,4,8,16,32,64,128 поделиме по желба.Вграден-во 5 V логика сигнал снабдување регулаторот чип, и додадете тековната ограничување отпорник за намалување на висок напон текст чип треска.Текст обратна поларитетот заштита.Pin Опис : CP + : Пулсот позитивни текст CP- : Пулсот negativeinput DIR + : Насока позитивни текст DIR- : Насока негативен текст EN + : Enable позитивни текст EN- : Enable негативен текст Б- : Моторни Б-фаза негативни излез Б + : Моторни Б-фаза позитивен излез На : Моторни A-фаза негативни излез На + : Моторни A-фаза позитивен излез ВФ : напојување негативни В.М : напојување позитивни 1*THB6128 Stepper Мотор Контрола Модул.

За стоката

Слична стока во категоријата