0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Stepper Мотор,Stepper Мотор 2-Фаза Оптички Изолација Сигнал Текст Универзална NEMA23 NEMA34 DM860H,Силни Анти-Мешање Способност

Stepper Мотор,Stepper Мотор 2-Фаза Оптички Изолација Сигнал Текст Универзална NEMA23 NEMA34 DM860H,Силни Анти-Мешање

DEN 1134.96
Това е достапна

Износот

▶ [ПРОФЕСИОНАЛНИ ] Може да се прилагоди на суровата средина и силна анти-мешање способност. ▶[ФЛЕКСИБИЛНИ ] Со најновите ПИ тековната контрола алгоритам, на излез torsion е голем, кои ви даваат вонредни висока-брзина перформанси. ▶ [ СТАБИЛНА ]Стабилни перформанси со дигиталното процесирање на сигналот со голема брзина процесор. ▶ [SMART] параметар само-подесување функција е интегрирана во drive, кој може да генерира различни адаптација параметри за различни мотори, така што на моторот може да се постигне најдобри резултати. ▶[ТОЧНИ] Висока точност на позиционирање во ниска subdivision.Спецификација : Предмет Тип : Stepper Мотор Напон : DC24-110 V или AC18-80 V Возење Струја : 2.4-7.2 На Subdivision Напредок : 2-200 subdivision факултативна Optically Изолирани Сигнал Текст Моторни Бучава Оптимизација Може да се вози кој било 2-фаза, 34-фаза хибрид повлекува моторни подолу 7.2 На 20 KHz сечкање фреквенција Пакет Листа : 1 x Stepper Мотор.

За стоката

Слична стока во категоријата