0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Stepper Мотор 2-Фаза Оптички Изолација Сигнал Текст Универзална NEMA23 NEMA34 DM860H Диск Контролер Одбор Модул CNC Гравирање Машина Диск

Stepper Мотор 2-Фаза Оптички Изолација Сигнал Текст Универзална NEMA23 NEMA34 DM860H Диск Контролер Одбор Модул

DEN 1130.16
Това е достапна

Износот

Стабилни перформанси со дигиталното процесирање на сигналот со голема брзина процесор.Висока точност на позиционирање во ниска subdivision.Со најновите ПИ тековната контрола алгоритам, на излез torsion е голем, кои ви даваат вонредни висока-брзина перформанси.Може да се прилагоди на суровата средина и силна анти-мешање способност.Параметар само-подесување функција е интегрирана во drive, кој може да генерира различни адаптација параметри за различни мотори, така што на моторот може да се постигне најдобри резултати.Спецификација : Предмет Тип : Stepper Мотор Напон : DC24-110 V или AC18-80 V Возење Струја : 2.4-7.2 На Subdivision Напредок : 2-200 subdivision факултативна Optically Изолирани Сигнал Текст Моторни Бучава Оптимизација Може да се вози кој било 2-фаза, 34-фаза хибрид повлекува моторни подолу 7.2 На 20 KHz сечкање фреквенција Пакет Листа : 1 x Stepper Мотор.

За стоката

Item Type:
Stepper Motor Drive
Supply Voltage:
DC24-110V or AC18-80V
Driving Current:
2.4-7.2A
Subdivision Progress:
2-200 subdivision optional
Optically Isolated Signal Input :
Motor Noise Optimization :
Can drive any 2-phase, 34-phase hybrid stepping motor below 7.2A :
20KHz chopping frequency :
Package List:
1 x Stepper Motor Drive :

Слична стока во категоријата