0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Nike Women ' s Air Max 270 Работи

Nike Women ' s Air Max 270 Работи

DEN 4319.76
Това е достапна

Износот

Најк чевли се темел на патики собирање хоби како што го знаеме денес.Наследството на најпознатиот бренд во патики почна во 1970-тите, кога легендарниот Орегон песна тренер Бил Bowerman почна cobbling заедно неговите сопствени-направи песна шила и трки станови, на крајот ќе се поврзете со поранешниот тркач Фил Најт да се најде на Најк бренд во 1972 година. Најк стекнато популарност надвор од перформансите на атлетиката во текот на раните 1980-ти со модели како што се на Nike Air Force 1, Nike Забивање, и Ер Џордан 1, која сите станаа хит начин на живот патики на улиците.Најк популарноста продолжи да се снежни топки во 1990-тите години со уште сега-исконски модели вклучувајќи го и Nike Air Max 90, Nike Air Max 95, и Ер Џордан 11. Денес, Најк се смета од многу како повеќето стилски и иновативни спортски обувки бренд во оваа индустрија, постојано туркање на границите во мода и перформанси.Најк е соработки со Врховниот, Тревис Скот, Sacai, и многу други се меѓу повеќето пожелно и вредни патики на пазарот.За перформанси или повик носат, Nike чевли за мажи, жени и деца снабдување удобност и стил, иновации и следното ниво дизајн.На Nike Air Max 1, Nike Палто, и Nike Air Max 97 се користи од страна на брендови како што се Patta, Sacai, и Off-Вајт во некои од највлијателните соработки во патики во историјата.

За стоката

Слична стока во категоријата