0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Noxzema Лицето Чистење, Навлажнувачки Чистење, 12 мл

Noxzema Лицето Чистење, Навлажнувачки Чистење, 12 мл

DEN 240.00
Това е достапна

Износот

Длабоко чистење која се отстранува нечистотијата и масло додека состојбата на кожата.Ефективна шминка смена.Дерматолог за да се тестираат.Направени со навлажнувачки глицерин, еукалиптус, соја, и ленено масло.Се применуваат великодушно на влажно или суво лице.Со Noxzema Класичен Чисти Навлажнувачки Чистење Крем, ќе искуство чиста, мазна кожа, и класичен освежување Noxzema тингл, со дополнителна доза на влага invigorate вашата кожа.Ова лице мие кожата длабоко, отстранување на масло, нечистотија, и шминка да ја напуштат вашата кожа мека, додека дополнителни moisturizers чува кожата од над сушење.Noxzema Класичен Чисти Навлажнувачки Чистење Крем е дерматолог тестирани и направени со навлажнувачки глицерин, еукалиптус, соја, и ленено масло.За најдобри резултати, полека масажа на крем за лице во кружни движења пред испирањето темелно со вода и тапкање сува со алишта.На Noxzema класичен чисти навлажнувачки чистење крем е исто така многу ефикасна во отстранување на шминка и во тоа очистува и invigorates влага во лице во исто време.Уживаат истите 12 унци на invigorating Noxzema, сега во тегла со 45% помалку пластика од порано.Се чувствуваат Noxzema чистење крем работа, колку што нуди еден на еден вид, длабоко tingling чисти и искуство на Noxzema разлика со производи кои што и даваат на вашата кожа на invigorating свеж почеток за видливо појасна кожата.Може да се стави на вашата доверба во класичен и да се подготвени за прочисти порите, како и прекрасно мека кожа.Додадете ова до вашата нега на кожата рутина!.

За стоката

Слична стока во категоријата