0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
BORDSTRACT 20Pcs Pop-up Живина Термометар, Пластични Расположливиот Температура Метар за Рерна Готвење Пилешко Турција Пилешко Месо Говедско месо

BORDSTRACT 20Pcs Pop-up Живина Термометар, Пластични Расположливиот Температура Метар за Рерна Готвење Пилешко

DEN 484.80
Това е достапна

Износот

Апликации : Pop-up турција термометар може да се користи во печки, шпорет-топ, скара, мулти-шпорет, клима fryer, длабоко fryer и повеќе.Погодна за отворен скара пикник бразилецот итн.Мерење на Точноста : Овие расположливиот термометри точно да се утврди (во рамките +2 ℉ или -2℉) на температура од живина, месо или риба, што го храна целосно да се готви.Лесен за Користење : Само вметнете го врвот во thickest дел од вашата исхрана.Откако месото е варено, центарот на тајмерот ќе pop-up за да ве потсети.За еднократна употреба : Користете чиста и хигиенски исправна, термометар активирате помеѓу 175℉ и 180℉ и готви додека обоени главата на термометар се појавува надвор.Готвење Додаток : 20 Pcs ги задоволува вашата секојдневна употреба побарувачката, Подготовка на месо, живина и риба до совршенство за двете угостители и почетниците дома готвачи.

За стоката

Слична стока во категоријата