0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Месо секира, G10 се Справи со Готвач Нож Фалсификувани VG10 Дамаск Челик Секира Кујнски Ножеви за Сечење Месо Режење Готвач Ножеви Подарок Кутија Секира Нож,ОД KKZY (Боја

Месо секира, G10 се Справи со Готвач Нож Фалсификувани VG10 Дамаск Челик Секира Кујнски Ножеви за Сечење Месо Режење

DEN 1732.80
Това е достапна

Износот

Висока-Перформанси Месо Секира : месо секира е направен од високо-квалитет на високо-јаглероден челик, со добра отпорност на корозија, супер сила, издржливост и дамка отпор.Месо сечење нож е вакуум загревање и ладење, и цврстина на нож може да достигне 55-60 HRC.Во споредба со месо cleavers направени од обични челик, нашата професионална кујна месо cleavers имаат невидени перформанси во услови на работ на задржување и подолг живот.Мултифункционален Месо Секира : Ова месо, секира е многу погодна за сечење, сечење месо, deboning, режење, и сечење зеленчук.Овој нож е, исто така се погодни за сечење пилешкото коски, патка коски, рибини коски и јагнешко коски.Лесно да се песок, чисти и одржува.Дали сечење зеленчук или сечење месо, месо секира може да ги исполни сите ваши потреби.Перформанси Остар Нож:сечење На работ на месо секира се полира за да 12-15° на секоја страна, што е многу поостри од сечилото дека е обично земјата да 20-22°.Резултатот е дека нашите месо, секира е многу остра, издржливи и отпорни на дамки.Така, нашето месо секира може да ви помогне лесно да ја заврши сечење работа.Безбедно И Удобно : месо секира и ергономски се справи со обезбеди не се лизга и удобен зафат, подобрување на рачен допир, и направи нашата месо секира лесно да се движат, така што не ќе се чувствувате уморни за да ги користите за долго време.Дршката е одличен анти-корозија својства, е издржлив и лесен за чистење.Со секира има удобен зафат, не е лесно да се лизга, не е фирма и ја снима работната сила.По-Продажбата на Гаранција : Ние сме посветени на подобрување на готвење искуство за секој клиент.Задоволството на клиентите е наш врвен приоритет.Обидете се без ризик, ако имате било какви прашања или барања за месо секира, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе рефундирање на целиот износ или да го замени со нов месо секира, и да ги задоволи вашите барања.

За стоката

Слична стока во категоријата