0 Производи

Производи(0)

0-Производи
Даноци 0.00
Завршено 0.00
Месо секира, Професионални Кинески Кујнски Готвач Нож Рачно Кован Мултифункционален Месо Секира Зеленчук Машина Фиксна Сечилото Готвење Алатки Секира Нож,ОД KKZY (Б

Месо секира, Професионални Кинески Кујнски Готвач Нож Рачно Кован Мултифункционален Месо Секира Зеленчук Машина

DEN 832.80
Това е достапна

Износот

Обидете се без ризик, ако имате било какви прашања или барања за месо секира, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе рефундирање на целиот износ или да го замени со нов месо секира, и да ги задоволи вашите барања.Резултатот е дека нашите месо, секира е многу остра, издржливи и отпорни на дамки.3 cm Blade дебелина : 0.Висока-Перформанси Месо Секира : месо секира е направен од високо-квалитет на високо-јаглероден челик, со добра отпорност на корозија, супер сила, издржливост и дамка отпор.5 cm Blade ширина : 12.Пакетот вклучува : 1*Кован кујнски нож.Професионални Кинески Кујнски Готвач Нож Рачно Кован Мултифункционален Месо Секира Зеленчук Машина Фиксна Сечилото Готвење Алатки Featurs : Целосна должина : 42cm Blade должина : 27cm Handle должина : 15.Лесно да се песок, чисти и одржува.Ова е најчесто се користи нож во Кина, широк нож може лесно да се лопата храна пренос од сечкање одбор во тенџере.Дали сечење зеленчук или сечење месо, месо секира може да ги исполни сите ваши потреби.Овој нож е, исто така се погодни за сечење пилешкото коски, патка коски, рибини коски и јагнешко коски.Мултифункционален Месо Секира : Ова месо, секира е многу погодна за сечење, сечење месо, deboning, режење, и сечење зеленчук.55 kg Material : 7 Cr17 MOV (7 хром 17 молибден vanadium челик)Рачка материјал : rosewood Equipment : Brass Application : Кинески готвач кујнски нож е одлична за mincing свинско, сечење месо &meatcleavingvegetable, и пилинг исклучување риба (не користете го за да се намали коски, замрзнато месо или тешко храна).По-Продажбата на Гаранција : Ние сме посветени на подобрување на готвење искуство за секој клиент.Задоволството на клиентите е наш врвен приоритет.Перформанси Остар Нож:сечење На работ на месо секира се полира за да 12-15° на секоја страна, што е многу поостри од сечилото дека е обично земјата да 20-22°.Така, нашето месо секира може да ви помогне лесно да ја заврши сечење работа.Дршката е одличен анти-корозија својства, е издржлив и лесен за чистење.

За стоката

Слична стока во категоријата